Wsparcie klienta

Doskonale wyszkolony zespół profesjonalistów zapewniający pełne wsparcie techniczne.

Nasze rozwiązania w zakresie farb proszkowych

Pomożemy nie tylko w aspekcie zaopatrzenia, ale także optymalizacji Twojego przepływu pracy. Korzystając ze specjalnego sprzętu, nasi inżynierowie testują Twoje powłoki, aby określić, jak wydajna jest Twoja praca nad nimi.

Wybór należy do Ciebie - możesz porównać swoje wyniki z wynikami naszych powłok i wybrać to, co najlepsze lub po prostu popracować nad wyeliminowaniem problemów istotnych dla Twojej produkcji.

Taki zabieg pozwala na uzyskanie bardziej równomiernej, estetycznej i trwałej powłoki. Nawet jeśli wydaje się, że proces produkcji jest wolny od problemów z koloryzacją, a powłoka daje najlepszy możliwy efekt, zawsze można to sprawdzić przy pomocy profesjonalnych narzędzi.

Dostępne testy:

 • Grubość warstwy
 • Połysk i kolor warstwy wykończenia
 • Poziom przyczepności
 • Poziom dyspersji
 • Elastyczność powłoki
 • Reakcja na uderzenie
 • Potwierdzenie zgodności pełnego cyklu utwardzania zgodnie z zaleceniami, itp.

Jakość i Bezpieczeństwo

Primatek przykłada ogromną wagę do przestrzegania wszelkich norm dotyczących bezpieczeństwa procesów produkcyjnych.

Jakość jest trwała, gdy stawiamy ją na pierwszym miejscu.

Każdego dnia w Primatek nieustannie pracujemy nad ulepszaniem naszych procesów, produktów i kompetencji, aby być najlepszymi w swojej klasie w naszej branży. Równie ważny jest duch prawdziwego zaangażowania w doskonałość jakości, podejście zorientowane na klienta i nastawienie na ciągłe doskonalenie. W tym miejscu pojawia się nasz dostawca i partner biznesowy. Oczekujemy, że przyjmiesz te same zasady, praktyki i podejście – do czego gorąco Cię zachęcamy!

Monitoring prowadzony jest w sposób ciągły od momentu przyjęcia surowców do wydania gotowego produktu. Co dziesiąte pudełko musi zostać obligatoryjnie przetestowane pod kątem zgodności z normą, a to naprawdę pozwala nam w pełni odpowiadać za jakość produktu.

Kontrola jakości obejmuje trzy etapy:

 • Kontrola surowców
 • Kontrola procesów produkcyjnych
 • Kontrola produktów gotowych

Primatek posiada certyfikaty zgodności z następującymi normami:

 • ISO 9001:2015 Zarządzanie jakością
 • ISO 14001:2015 Zarządzanie środowiskowe

Zapewnienie jakości

Wszystkie surowce pozyskiwane do wykorzystania w naszych zakładach produkcyjnych są kupowane wyłącznie od zatwierdzonych dostawców. Próbki materiału są badane pod kątem zanieczyszczeń i oceniane w naszym procesie przed zatwierdzeniem. Próbki wszystkich materiałów ze zidentyfikowanymi potencjalnymi zanieczyszczeniami są przekazywane do autoryzowanych laboratoriów zewnętrznych i poddawane są badaniom. Wyniki są weryfikowane przez naszą Grupę ds. Bezpieczeństwa Produktów.

Technologia aplikacji

Pro-naukowe podejście do przepływu pracy dla uzyskania doskonałych wyników.

Technologia malowania proszkowego jest przyjazna dla środowiska, ekonomiczna i wolna od smug oraz zacieków - w przeciwieństwie do farb płynnych.

Farby proszkowe to kompozycje złożone z termoplastycznych i termoutwardzalnych polimerów zmieszanych z pigmentami. Dodatkowo farba proszkowa zawiera utwardzacze oraz substancje przyspieszające proces utwardzania.

Skład dyspersji jest inny - różna jest wielkość cząstek, a rozrzut jest tutaj bardzo duży: od 5 do 350 mikronów. Rozmiar dobiera się w zależności od metody aplikacji. Proszek rozpyla się na wcześniej przygotowaną oczyszczoną powierzchnię metalową.

Cząsteczki proszku są przenoszone przez pole elektryczne. Ładunek jest przekazywany na cząstki z zewnętrznego źródła i są one wtedy przyciągane są do powierzchni o przeciwnym ładunku. Proszek, który nie spada na produkt jest wychwytywany w komorze i gotowy do ponownego użycia. Następnie metal malowany proszkowo jest wysyłany do komory polimeryzacyjnej w celu wypalenia.

Rezultatem jest zawsze monolityczna warstwa o wysokiej jakości.

Seminaria
i szkolenia

W pełni wspieramy naszych pracowników i klientów, zawsze służąc naszą wiedzą i najlepszymi praktykami.

Zapytanie o produkt

Daj nam znać, jakiego produktu potrzebujesz

Kalkulator zużycia produktu

Oblicz zużycie proszku